Груевски и ВМРО-ДПМНЕ отворија тотална војна со Куманово!

by Фокус 17:30
17:30

Градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски – Циц, последната недела повторно е во фокусот на вниманието на јавноста поради информациите дека обвинителството против него води истрага за повеќе кривични дела – злосторничко здружување, перење пари и слично, поради наводно незаконско издавање градежни дозволи од општината.

Дамјановски вели дека станува збор за хајка, во која тој се чувствува како трофеен дивеч за отстрел, но не отстапува од тоа дека тој и општината се чисти како солза.

- Advertisements -

За „Фокус“ ги открива сите незаконски блокади и опструкции на општината од владејачката партија, говори како владата им ја запира водата на кумановци и предупредува на иселувањето, кое е особено засилено по кусата кумановска војна од 9 и 10 мај годинава

Разговарал
Зоран ДИМИТРОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”