Грбот им го видовме, валканиот сурат уште ни е пред очи

by fokus 15:22
15:22

Долго чекавме да видиме како си заминуваат алчните тирани кои во секој поглед, и духовно и материјално, ја опустошија Македонија.

Си одат како гусари натоварени со маката на граѓаните, но без грам достоинство и човештина.

- Advertisements -

Им требаше пет месеци да разберат дека се поразени и пак кукавички на сет глас викаат „држете го арамијата“

Пишува
Ерол РИЗАОВ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”