Градежна фирма ја тужи екссудијката Лина Петровска за долг од 100.000 евра

by Фокус 18:10
18:10

Граѓаните постојано се жалат на судските одлуки, обвинувајќи за пристрасност и за непрофесионалност на судовите.

Со години, разнишаната доверба во правосудниот систем доведува до ситуација во која речиси секоја судска пресуда се анализира или се прифаќа со недоверба.

- Advertisements -

Во овој судски случај се судриле градежната компанија „Илинден“ и поранешната судијка Лина Петровска, која во јавноста стана актуелна по објавувањето на прислушуваните разговори, во кои ексминистерот за правда Михајло Маневски ја споменува како „џокер“ на ВМРО-ДПМНЕ во Судскиот совет.

Дали работата е кристално чиста или случајот е матен, допрва ќе покаже времето

Пишува
Валентина СТОЈАНЧЕВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”