Ги обвинуваат за шпионажа, ама не знаат за кого шпионирале?!

by Фокус 17:40
17:40

По експресно завршената истрага за случајот „Пуч“, обвинителството го скоцка и обвинителниот акт.

Од брзање или од некоја друга причина, во него недостасуваат суштествени докази и елементи, што на прва и кај обичните лаици, оддава впечаток на несериозност. „Фокус“ открива дел од правните нелогичности, на кои е засновано обвинението против лидерот на СДСМ, Зоран Заев и уште четворица обвинети.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Доволно е да се каже дека обвинителството не се намачило многу, бидејќи во обвинението ги цитира тезите кои досега во јавноста ги изнесе премиерот Никола Груевски.

Обвинителите не отишле ниту чекор подалеку!

Пишува
Валентина СТОЈАНЧЕВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”