Гешкоска, Зврлевски и Илиевски контра Катица, Ленче и Фатиме

by fokus 14:23
14:23

Приклештени во канџите на СЈО, доскорашната врхушка на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, во никој случај не планира да се предаде, туку задава контраудар.

По контрапротестите и контракамповите, на опозицијата ѝ сервираат и контраистраги, а по што ќе следуваат и контраобвиненија.

- Advertisements -

Обвинителството со години не ги гледаше изборните манипулации на власта, па сега одеднаш прогледа и виде дека СДСМ била партијата што крадела на избори, а, сепак, губела.

Во победникот не смеат, ниту сакаат да погледнат!

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”