Фамилијата се плаши од апс за крвавиот четврток и за криминалот што Зврлевски ѝ го чуваше во фиока!

by Fokus 11:22
11:22

И дојде крајот на комичната собраниска расправа за разрешувањето на републичкиот јавен обвинител Марко Зврлевски, на која пратениците од опозицијата си реплицираа самите на себе, само за да му купат уште некој ден на обвинителот. Целата фарса не беше за да се спаси Зврлевски, туку за опозицијата да оди на локални избори без именуван негов наследник, со цел дополнително да не им се извалка образот спроти изборите

Пишува
Валентина ВУРМО

- Advertisements -

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”