До 10 години затвор за пратениците што им помагаа на силеџиите!

by fokus 14:19
14:19

Иако помина речиси цела недела од крвавиот четврток во Собранието, засега обвинителството покрена истрага само против 20 насилници.

Организаторите на протестот, но и пратениците и полицајците кои асистираа, останаа нечепнати.

- Advertisements -

А, листата на кривични дела за кои треба да одговараат е предолга, од тероризам и велепредавство, до злосторничко здружување и обид за убиство

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”