Директорот Орданоски поднел оставка, ама се пишманил

by Фокус 11:40
11:40

Според документите со кои располага „Фокус“, актуелниот директор на Агенцијата за електронски комуникации на 3 ноември оваа година си поднел неотповиклива оставка од директорското место, за само по три дена да ја повлече, со образложение дека ја дал во афектна состојба.

Зошто директорот сакал да си замине, па се премислил?

- Advertisements -

Кои се причините за радикалната промена на мислењето на првиот човек на АЕК?

Каква е заднината на приказната, односно постојат ли притисоци од повисоки структури поради кои тој под итно ја повлекол оставката?

Пишува
Ирена МУЛАЧКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”