Денови на судиски стриптиз

by fokus 12:51
12:51

Изминативе две недели можеме слободно да ги прогласиме за Денови на судиски стриптиз. Такво разголување на „правдата“ не постигнаа дури ни бомбите на Заев.

Да, чувме како се местеле судии од тефтерчето на Горде, што значи дека Судскиот совет само „остварувал“, дека се пишувале пресуди согласно „законот“ на братучедите, ама дури ни бомбите не ни открија каков талент „чучи“ во претседателот на Кривичниот суд, В. Панчевски.

- Advertisements -

Човекот со денови е мегаѕвезда на своевидно реалити шоу што се одвива во палатите на (не)правдата. Публиката е без здив од сите „дешаванки“ и „ивенти“ во куќата.

Пишува
Јадранка КОСТОВА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”