Дел од барокните градби во Скопје се дивоградби

by fokus 12:42
12:42

И по три години од поднесената кривична пријава, Скопското јавно обвинителство сѐ уште не ја завршило истрагата за проектот „Скопје 2014“.

Во меѓувреме, пак, предистражна постапка за случајот отвори и Специјалното јавно обвинителство, од каде што се очекува наскоро да покренат и обвинение.

- Advertisements -

Додека се крчка обвинителниот акт, сведочење за „Фокус“ отвара сомнеж за нови незаконитости, кои досега не беа јавно познати

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”