Дедото на Тамара сакал да го убие или само да го заплаши Никола Тодоров!?

by fokus 12:44
12:44

Пукањето кон поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, ја шокираше јавноста, истиот ден кога се вршеше примопредавање на власта.

Случајот сѐ уште изобилува со многу неодговорени прашања за планирањето, мотивите и организацијата на обидот за убиство.

- Advertisements -

Зошто дедото на малата Тамара од Велес, која почина чекајќи операција, токму сега, две години по нејзината смрт, се одлучил на еден ваков чекор, кој, за среќа, заврши без последици, останува мистерија.

Вештачењето треба да ја утврди неговата психичка состојба, видот на оружјето со кое пукал и намерата да го убие или да го заплаши Тодоров

Пишува
Кристина ОЗИМЕЦ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”