Дали Путин подготвува раскошна вила и за Груевски во московската луксузна населба Барвиха?

by Фокус 09:35
09:35

Фактот што во Македонија нема услови за меѓуетнички конфликт, значи оти Путин не може да произведе украинско сценарио, нема географска можност Русите воено да се истоварат овде, а единствена опција останува под притисок на масовни народни протести, Груевски да се обиде да избега во Русија!

Впрочем, Москва, односно луксузната населба „Барвиха“, се уточиште за повеќемина поранешни диктатори или членови на нивните семејства од земјите на поранешниот Советски сојуз, како и од Балканот кои таму го нашле својт егзил

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Пишува
Зоран ДИМИТРОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”