„Бауер БГ“ е најевтин понудувач, ама најскап градител!

by fokus 14:15
14:15

Наместо да ги пакуваат „куферите“ и да се спремаат за заминување од владиниот кабинет, министрите од доскорашната владата, во пет до дванаесет, се разработија потпишувајќи милионски тендери.

Една од вредните министерки е Елизабета Канческа – Милевска, која како и досегашното владеење, и својот крај го одбележа со склучување тендер тежок над 10 милиони евра за изградба на Драмски театар.

- Advertisements -

Она што фрла сомнеж е фактот што овој договор се крчкаше цели осум години, а финалето го доживеа кога министерката веќе со едната нога е надвор од министерскиот кабинет

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”