Апс на „јустициите“ со фантомки!

by fokus 12:41
12:41

Во изминативе 27 години независност, како критичар на сите власти, ги оправдував смените на кормилото на јавното обвинителство, ама и ремонт на судството.

Сега, за првпат се залагам за апс (културно кажано- кривични пријави и обвинителни акти) на НАСИЛНИЦИТЕ на правдата во тоги.

- Advertisements -

Тие беа носечки столб на груевизмот, поодговорен и од Груевски!

Пишува
Јадранка КОСТОВА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”