Ахмети поентира од патриотските бомби на Заев

by Фокус 09:30
09:30

Очигледно е оти бомбата за Хашките случаи, како и најавената детонација на Заев за спорот за името, го факторизираат ДУИ.

За тоа, по сѐ изгледа оти лидерот на СДСМ не дава петпари.

- Advertisements -

Во битката за вистината, демократијата, правдата и слободата тој не се надева премногу на Али Ахмети, иако многумина мислат оти го штеди со бомбите.

И тоа е добар избор, само ако навистина има стратегија како да ги освои срцата и разумот на граѓаните

Пишува
Зоран ДИМИТРОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”