Сончево со мала до умерена облачност

by fokus

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 26 степени.

Утринава времето е малку до умерено облачно со слаб ветер од променлив правец. По котлините, како и на некои од повисоките места има појава на слаба магла и ниска облачност.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе достигне до 25 степени.

Следува период на умерено облачно и топло време со температури кои и понатаму ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Поврзани новости