Зврлевски мора да ја гони Јанкулоска за издавање лични карти на гласачи!

by Фокус 17:10
17:10

Според објавените аудиоснимки од кои се открива штанцање лични карти во дуќан во Стара чаршија за изборни потреби и издавање лични карти на гласачи од Пустец, јасно е оти Зврлевски мора да ја гони министерката Јанкулоска.

Но, обвинителот е во незавидна ситуација, зашто тој, според снимките, ги спроведува наредбите од министерката.

- Advertisements -

Значи, неопходна е смена на Зврлевски, што, според аналитичарите, не е доволно за да има независна и транспарентна истрага на изборниот криминал.

Потребна е оставка на владата!

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”