Зошто мораше да замине Груевски?!

by Фокус 14:12
14:12

Долг е списокот на гревовите на експремиерот, меѓутоа тоа не значи дека опозицијата по автоматизам ќе ги добие изборите.

Опозицијата пред себе има тешка задача да ги убеди граѓаните дека има тим подготвен да ја води државата.

- Advertisements -

Дека има програма со која ќе ја извлече државата од кризава, дека конечно ќе престане партизирањето на државата.

Во оваа смисла, го поздравувам повикот на Заев за обединување на опозицијата.

Време е да се остават суетите на страна и да се заборават ситните лични нетрпенија.

Време е за обединување, инаку нема спас за никого и сите ќе бидеме соучесници во дефинитивното уништување на Македонија

Пишува
Александар ТОРТЕВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”