Зоран Заев: Власта им се заканува на агентите на УБК што ми ги предадоа снимките и се засолнија во странство!

by fokus 14:40
14:40

Лидерот на СДСМ Зоран Заев и партиското раководство деновиве доживеаја серија критики од новинари и граѓани на социјалните мрежи поради составот на кандидатските листи со кои граѓанско-опозициската коалиција ќе настапи на изборите.

Во меѓувреме, Специјалното јавно обвинителство доживува невидени опструкции и прашање е дали до изборите ќе стигне да ја расветли аферата со прислушувањето која е причина за кризата, зашто предметот „Пуч“ е заглавен во судот.

- Advertisements -

Во интервју за „Фокус“ Заев вели дека СЈО има докази за да ја обелодени вистината за прислушувањето пред изборите, обвинителството ги знае и сведоците кои му ги дале снимките, но открива дека власта ги пронашла, им се заканува и ги уценува

Пишува
Љубиша АРСИЌ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”