Западот готви „црна листа“ против Фамилијата

by fokus 14:35
14:35

Откако претседателот Иванов одби да му го додели мандатот за состав на нова влада на Заев, повторно станува реалност можноста меѓународната заедница да определи санкции против поединци кои се однесуваат недемократски и антиуставно, со тоа што го спречуваат парламентарното мнозинство да формира влада.

Експертите велат дека санкциите би биле во игра само доколку се исцрпат сите други средства, но прелиминарна листа на луѓе опфатени со санкции веќе е подготвена

- Advertisements -

Пишува
Влатко СТОЈАНОВСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”