Во Битола горат автомобили на активисти на СДСМ, градоначалникот Талески мува не го лази!

by Фокус 18:05
18:05

Опожарувањето на двата автомобила на партиски активисти на СДСМ од Битола ги разбранува страстите во градот под Пелистер.

Опозицијата се сомнева дека мотивите на нарачателите на кукавичкиот чин се од политички карактер и дека битолските „бомби“ длабоко допреле до криминалот на власта и до нејзините инсталации.

- Advertisements -

Локалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, пак, порачува: „битолчани нема да наседнат на сценариото на опозицијата“!?

Пишува
Зоран МИЛОШЕСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”