Високи политички функционери ја договарале кумановската војна

by Фокус 11:39
11:39

По јавните тврдења на семејствата на вооружената група дека нејзините водачи Ндрецај и Ризај се ликвидирани откако биле приведени, зашто и на македонски и на косовски политички функционери им одговарало да се мртви, а за акцијата им биле ветени 2 милиона евра, новите информации говорат дека преку повеќе снимки од телефонски разговори и една аудиоснимка од три часа на која се слушале гласови на „важни“ политички фаци, може да се откријат режисерите на кумановската војна.

Адвокатите и семејствата на притворените припадници на групата се надеваат дека специјалната обвинителка ќе го преземе случајот зашто не се уверени дека во судскиот процес кој претстои, вистината ќе излезе на површина

- Advertisements -

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”