Талат Џафери потклекна пред вмровското безумие

by Fokus 15:17
15:17

Кога веќе му помина ујдурмата со десетте пратенички групи, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со поправниот испит од неуспешно спроведената тактика во априлската сесија, кога се обидуваше да го оневозможи мнозинството во парламентот да избере претседател на Собранието. Сега по втор пат се обидува со истата тактика. И тука Џафери потфрли. Небаре е Вељановски, па си седи на столчето и си чека стрпливо да се исцрпи „расправата“, да заврши изживувањето на Димовски, Милошовски, Ѓорчев и на сите оние тетки на кои им рекле да се јавуваат за збор и да кажат дека бараат реплика.

Пишува
Ана ПАНОВСКА

- Advertisements -

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”