Ставрески и државните ревизори му кројат „капа“ на Владимир Талески?

by Фокус 11:30
11:30

Битолскиот градоначалник Владимир Талески е првиот „градски татко“, кој ќе биде предмет на обработка на тимот на Катица Јанева.

Специјалното обвинителство од Основното јавно обвинителство во Битола го презеде предметот со кој Талески и лицето С.Б. се осомничени дека сториле кривично дело „Злоупотреба на службената положба и овластување“.

- Advertisements -

Кривичниот предмет е произлезен од содржината на неовластеното следење на комуникациите, односно од опозициските „бомби“

Пишува
Зоран МИЛОШЕСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”