Со обединета десница ќе му се спротивставиме на Груевски!

by Фокус 12:31
12:31

Генерал Стојанче Ангелов спаѓа меѓу најдоследните борци против груевизмот. Како последица на ваквиот негов ангажман, сега заработува за леб дури во Ирак, но најавува дека за изборите ќе биде тука.

Во интервју за „Фокус“, лидерот на „Достоинство“ открива дека има сериозни шанси за обединување на десницата, ама за кои личности станува збор, вели „нека остане мало изненадување“.

- Advertisements -

Ангелов типува дека на изборите ќе биде тешко, можеби и изедначено, но верува во победа на опозицијата.

Очекува министерот за внатрешни да даде приоритет во расчистување на контроверзниот крвав настан во Диво насеље.

Разговараше
Јадранка КОСТОВА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”