Се крчкаат нови амнестии, претседателот со врзани раце!

by fokus

По амнестијата на дел од обвинетите во крвавиот упад во Собранието, која предизвика голем револт во јавноста, власта планира и други амнестии.

Според информациите на „Фокус“, едната амнестија е да се растоварат пренатрупаните затвори, а другата да се ослободат од одговорност ковид-прекршителите. Исто така, дознаваме дека се спрема нов закон, според кој претседателот на државата нема да може да аболира како досега

Пишува
Фросина ФАКОВА-СЕРАФИНОВИЌ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК