Протести против ЕВН: Кој го бара Бојко Борисов во Македонија?

by fokus 14:26
14:26

Крои ли некој пеколен план – во масата побунет и до коска изгорен народ да уфрли десетина пиромани?

Политичките фластери засега се држат на дистанца, а протестите до чисто граѓански мотиви – едни  протестираат против скапата струја, други токмат бунт против уценувачите и трговците на државните интереси

- Advertisements -

Пишува
Стојанка МИТРЕСКА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”