Подносителите на кривични пријави против тимот на Катица може да одговараат за „лажно пријавување“

by Фокус 13:08
13:08

Осумте досега поднесени кривични пријави против замениците на Јанева се необично добра вест.

Тие се доказ дека нејзиниот тим жестоко работи и дека многу бргу ќе ги видиме резултатите од таа работа.

- Advertisements -

На сите што им тече низ пантолани, кога деновиве замениците на Јанева чукнуваат на нивната врата, можам само да им порачам да ги  подврзат панталоните или да јадат леблебија.

Леблебијата е добар лек за пролив добиен на нервна база

Пишува
Александар ТОРТЕВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”