Осудија стотина странци за убиство само за да го сместат брат Љубе зад решетки?!

by Фокус 19:55
19:55

Откако минатата година Љубе Бошкоски беше осуден на 12-годишна робија, бидејќи според обвинителството, психолошки го помогнал убиството на Маријан Тушевски и Кире Јанев, сега предметот е во рацете на Апелација.

„Фокус“ ви презентира дел од нелогичностите и грешките, кои, според адвокатите, се содржани во првостепената пресуда. Ги нема извршителите, наводните платени убијци, нарачателот на убиството, како и оружјето, но затоа во затворот „Идризово“ е Бошкоски, кој ја имал улогата помагач на помагачот!

- Advertisements -

Пишува
Валентина СТОЈАНЧЕВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”.