Обвинителството и Врховниот суд со преседани го штитат Сеад Кочан од притвор

by fokus 13:30
13:30

Во историјата на македонското судство немало случај каде на лице кое било со месеци во бегство му била укината мерката притвор.

Скандалозна и срамна е одлуката на Врховниот суд, кој заедно со обвинителството на Зврлевски се става во одбрана на контроверзниот бизнисмен Сеад Кочан, велат шокираните судии, правници и адвокати за „Фокус“.

- Advertisements -

Од кого бегаше Кочан и зошто се врати? Дали некој во меѓувреме му даде гаранција дека нема да помине ниту еден ден во притвор и ќе го заштити од СЈО?

Пишува
Кристина ОЗИМЕЦ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”