Наместо да ја отворат барем три прста, таа замина чедна!

by fokus 13:39
13:39

Треба да почнат да ги викаат на суд, а не на дебатни емисии. Ај што ги викаат, ама тоа што водителите на тие емисии, релативно неподготвени за тематска дебата, ги штедат од вистинските прашања со кои пред јавноста би ги разголиле како закоравени криминалци и психопати од врвот на груевизираната ДПМНЕ и притоа им пружаат неограничени можности да се прикажат како светци, кои работеле само за доброто на народот и никако поинаку, тешко е да се разбере.

Така некако помина и емисијата „Отворено“ на ТВ 24 Вести, со водителот Младен Чадиковски, во која главна ѕвезда беше бившата министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска.

- Advertisements -

Заклучокот е: Џабе волнени топки јадење, џабе муабет.

Пишува
Сашо ТАСЕВСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”