На Груевски му се закануваат до пет години затвор!

by fokus 11:53
11:53

Надлежните институции експресно, за десетина дена, ги уапсија, обвинија и ги осудија демонстрантите од протестите за „Мартин Нешкоски“, „Монструм“, „Ангел“, од „Шарената револуција, а повеќе од три години избегнуваат да ги казнат оние кои кршеа пред општина Центар.

Од СДСМ обвинуваа дека се штитат членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, но очигледно се штител и доскорешниот премиер Никола Груевски, бидејќи и тој е еден од осомничените во истрагата што ја отвори Специјалното јавно обвинителство

- Advertisements -

Пишува
Валентина ВУРМО

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”