Медиумските демони на Груевски

by fokus 13:51
13:51

Соберете се, вмровци, додека сè уште не ве сфаќа никој сериозно со вашите закани. Прво бегајте од Сител, Канал 5, Алфа, бегајте од тие демони. Кај нив царува само омразата преку добро спакувана идиотска лага…

Обвинението е веќе формулирано во главите на разумните луѓе: одговорност за „тешка злоупотреба на медиумите во разгорување меѓунационална омраза и поттикнување братоубиствена граѓанска војна“.

- Advertisements -

За тоа злосторство со умисла, независно што било само во намера, без фатални последици, сепак, ќе мора дебело да се одговара!

Пишува
Ана ПАНОВСКА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”