Командант Соколи ќе ја открие вистината за кумановската акција?

by Фокус 10:53
10:53

Иако притворените осомничени за тероризам во кумановското „Диво насеље“ немаат силни аргументи да го оправдаат своето дејствување во Куманово, затоа што пукале и ликвидирале полициски службеници, сепак, тие, како што пренесуваат членови на нивните семејства, ќе настојуваат да укажат дека целиот случај е конструкција, дека тие контактирале со службеници на УБК, но и со политичкиот врв во државата.

Дали еден од водачите на групата, Сами Укшини, командант Соколи, ќе сведочи дека во Куманово некој друг подготвил сѐ – и сценарио и режија, а на крајот само ги повикал актерите да одглумат!?

- Advertisements -

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”