Кои се поопасни: тие што ќе избегаат или тие што ќе забегаат?

by fokus 20:21
20:21

Меѓу големите играчи, оние кои се мразат денеска, утре може да станат најдобри пријатели и политички ортаци.

Зар ништо не научивме од омразата која некои „закоравени комуњари“ ја демонстрираа секојдневно кон ВМРО-ДПМНЕ за потоа да станат најверните полтрони на Пастирот, или како ДУИ преку ноќ практично од соучесник во сите криминали на режимот стана идеалниот коалициски партнер на СДСМ, толку идеален што дури и СЈО ни еден единствен случај не отвори за големците од ДУИ?

- Advertisements -

Навистина, човек не знае кои се поопасни. Оние што ќе избегаат или оние што ќе забегаат.

Пишува
Нено БОГДАН

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”