Ќе се случи историската агонија на ВМРО-ДПМНЕ!

by Фокус 12:17
12:17

Ако вмровциве и понатаму го лажат овој народ, а и самите себе дека ја бранат Македонија, а не лично кожата на Груевски во овие пресудни моменти за Македонија, тогаш ќе се случи историската агонија на ВМРО-ДПМНЕ како партија.

Затоа, можеби има уште многу, ама многу малку време да се пројават неискомпромитирани членови на ВМРО-ДПМНЕ, да ја притиснат и да ја изопштат криминалната врхушка, да спречат едни тотално јалови избори, да ја преземат партијата и да седнат на маса со сите парламентарни партии да договорат техничка влада, како онаа на почетокот на независна Македонија.

- Advertisements -

Пишува
Ана ПАНОВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”