И кумот благајник ја напушти Фамилијата!

by fokus 12:38
12:38

Ние сме болно општество до балчак. Се јавија антитела, Шарено револуционерни, нели, ама, како докторите на Ставрески што му сугерирале, ќе ни треба подолго лекување.

Тие, пак, што трошеа на чоколади, иако немаме дома леб, како што плачеше кумот Ставре, на крајот од баладава ќе се искапат во чоколадна купка од СЈО.

- Advertisements -

Барем „да му ја скршеше главата“ на кумот со мобилниот, ќе беше ХЕРОЈ, Вака, само еден е од илјадниците послушници, особено што навреме разбрал дека Груевски „изгубил контакт со реалноста“.

Пишува
Јадранка КОСТОВА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”