Груевски се надева на Трамп, а се крсти во Путин

by fokus 14:39
14:39

Како сакаш, пастиру, да го завршиш своето еднодецениско авторитарно владеење со Македонија?

Зад решетки, како озлогласен криминалец, откако ќе биде формирана новата влада на политичките промени или како борец против божемниот светски заговор на западниот империјализам и регионалната албанска закана за федерализација на Македонија?

- Advertisements -

Како жртва на „соросоидите“, кои си решил сега, пред да паднеш (а доцна е) конечно да ги дисциплинираш и да го забраниш нивното работење во стилот на Путин, или како колатерална штета на „сонот“ на Ахмети за Голема Албанија, кој, мајката негова „шиптарска“, изгледа оти не сака веќе да влегува во влада со тебе за „чесна“ мафијашка поделба на криминалниот плен како и досега?

Како Милошевиќ, со отворена конфронтација против Албанците, НАТО, САД и Запад или како Јанукович со слична реторика, но со кукавичко бегство во Русија?

Пишува
Зоран ДИМИТРОВСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”