Груевски мисли дека ќе владее 100 години, ама таков аманет не добил од Господ

by Фокус 10:00
10:00

Ристо Гуштеров е успешен бизнисмен повеќе од 30 години, а неговиот капитал е распространет во САД, Бугарија и во Русија.

Тој поодамна беше дел од Либералната партија, а, исто така, кратко време беше финансиер и на партијата „Достоинство“ на Стојанче Ангелов.

- Advertisements -

Гуштеров ја предводеше кандидатската листа на предвремените парламентарни избори во 2011 година од истата партија.

Без влакна на јазикот коментира за политичката криза во земјава, за „бомбите“ што ги објавува лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за лошата економска состојба во која се наоѓа државата, за протестите на средношколците и студентите.

Исто така, познатиот бизнисмен, без трошка дилема смета дека Груевски и неговите министри мора да сносат одговорност и да си поднесат оставки

Разговараше
Ирена МУЛАЧКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”