Груевски и Ахмети мора да се соочат со нова граѓанска експлозија

by Фокус 12:54
12:54

Поранешниот амбасадор Арсим Зеколи важи за остар критичар на политиките на Груевски и на Ахмети, но воопшто не го штеди ниту опозицискиот лидер Заев.

Во интервју за „Фокус“, тој детално ги скенира состојбите на македонската политичка сцена со „здрава доза на скептичност“ дека сите настанати промени изминатава година можат да се преточат во промена на системот на владеење.

- Advertisements -

„Не смееме, поради очај и јад, да почнеме да бараме знаци на спас преку читање симболи во облаци додека тонеме во живо блато“, вели Зеколи.

Пишува
Младен ЧАДИКОВСКИ

 Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”