ДПМНЕ со тапија од ИВАНОВ е партија на аболирани криминалци

by Фокус 11:30
11:30

Некои велат дека сценариото било детално навезено, дури и темпирано Иванов да ја обзнани аболицијата кога претседателите на Хрватска и на Словенија му беа на гости.

Моите извори, пак, тврдат дека капката што ја прелила чашата ѝ дала забрзување за контраакцијата на Иванов, наспроти акциите на тимот на Катица Јанева, биле над сто барања од СЈО до судот за контроли, проверки, претреси, замрзнување сметки, фирми и имот на Сашо Мијалков.

- Advertisements -

А тоа веќе е од рангот на апокалипса за фамилијата.

Пишува
Јадранка КОСТОВА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”