Дали „комшискиот муабет пред гранапче“ е поважен од „експертскиот дискурс на трибина“?

by Фокус 13:50
13:50

Избори можеби ќе има во април, можеби тие ќе одложат преку механизмот на Уставниот суд, можеби, ем ќе се одржат во април, без учество на опозицијата, ем потоа за неколку месеци, најверојатно со локалните во 2017, пак ќе има парламентарни избори, откако ќе помине уште еден циклус преговори и договори.

Како и да е, кога конечно ќе дојдат фер избори на ред да се одржат, опозицијата навистина треба да биде спремна.

- Advertisements -

Ама навистина спремна.

За муабет пред гранапче да води и сѐ друго што произлегува од тој концепт, а не за дискурси на трибина да елаборира. Кој сака да биде наапан, нека оди на трибина, ама кој сака најаден попладне да биде, тој мора сабајлето да намине во гранапче.

Пишува
Нено БОГДАН

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”