Арам мандат не носи на власт

by fokus 14:36
14:36

Да се обидеме да разјасниме дека цело ова време со шетање со мандат во џеб е само губење време на Македонија и планирање како да се оневозможи поинакво мнозинство.

Чекањето на поповолен светски момент за враќање на кошмарот за Македонија со обид за составување „Халкидики влада“ меѓу ДУИ и ДПМНЕ го исклучувам оти, сепак, српскиот воз не влезе во Северно Косово, а Милорад Додик од Босна, кој се надеваше на Доналд Трамп заврши на американската црна листа

- Advertisements -

Пишува
Рамадан РАМАДАНИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”