Ахмети кокетира и со Груевски и со Заев зашто и двајцата му ги знаат гревовите

by Фокус 17:50
17:50

Ако некој ја има моќта да биде тас на вагата, кој може да ја наруши моменталната политичка рамнотежа, тоа, секако, е ДУИ.

Но, албанската владејачка партија посегнува по сигурната и проверена варијанта за меѓународно посредништво за надминување на политичката криза по избувнувањето на аферата со прислушувањето бидејќи се пази и од двете македонски партии.

- Advertisements -

Ахмети се плаши Заев да не објави компромитирачки и инкриминирачки материјали за неговите сопартијци, но истовремено знае дека Груевски ги има истите докази за неговите хипотеки, ако не и повеќе!

Пишува
Влатко СТОЈАНОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”