Адвокатите на Мијалков упаднаа во „Пуч“

by Фокус 18:10
18:10

Еден од двајцата полицајци кои полицијата ги уапси во аферата „Пуч“, Ѓорѓи Лазаревски, кој заедно со Звонко Костовски наводно признале дека соработувале со странски служби, го ангажирал адвокатот Богољуб Софрониевски од канцеларијата на Антонио Апостолски, кој вообичаено го брани Сашо Мијалков во повеќе судски процеси.

Дали е ова случајно или, пак, веќе станува очигледно, како што „Фокус“ се сомнева, оти власта подготвува лажни сведоци против Заев и Верушевски за обвинувањето дека соработувале со странски служби!

- Advertisements -

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”