Зоран Заев: Не ѝ верувам на Русковска дека Рашковски ја злоупотребил функцијата

by fokus

Досега не сум направил никаква штета на државните и на националните интереси, туку напротив, не само што ги имам сочувано, туку и доафирмирано и потврдено, тврди премиерот Зоран Заев.

Тој во разговор за „Фокус“ зборува и за очекувањата во јуни, внатрепартиските односи, актуелните афери, локалните избори…

Разговараше
Гордана ДУВЊАК

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК