Заев и Мицкоски ќе се судрат во „четворката“, Ахмети, Села и Касами во „шестката“

by fokus

Пред повеќе од еден месец од одржувањето на изборите, политичките партии веќе влегоа во изборна кампања, која главно се темели на дискредитација на политичките противници.

Во меѓувреме, тие ги привршуваат преговорите за формирање предизборни коалиции, по што ќе бидат комплетирани пратеничките листи.

Според неофицијални сознанија, веќе се познати фаворитите за водечките места на листите. Кои се тие?

Пишува
Влатко СТОЈАНОВСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК