ВМРО-ДПМНЕ подготвува упад и во синдикатот на УПОЗ

by Фокус 10:41
10:41

Исклучувањето на Мултиетничкиот синдикат за образование (МЕСО) од ССМ, кое според синдикалците од оваа организација е незаконско, наскоро ќе се најде на суд, поради што синдикалниот лидер Живко Митревски е во небрано.

Владејачката партија би можела да се откаже од неговите услуги, но таа секако сака да продолжи да ги дисциплинира непослушните синдикалци.

- Advertisements -

Пикот сега го фрлила на нелојалниот синдикат во органите на Управата – УПОЗ!

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”