Полицајците ќе ги одбијат наредбите да удрат на народот!

by Фокус 18:00
18:00

Јасминка Ангелова, полициски инспектор за финансиски криминал и сопруга на генералот Стојанче Ангелов, е во фокусот на вниманието на јавноста, поради своето учество во граѓанските протести за оставка на владата.

Ангелова, мајка на три малолетни деца, неодамна даде отказ во МВР откако беше изложена на долготраен мобинг и понижување од раководството, главно поради нејзиниот политички ангажман заедно со сопругот.

- Advertisements -

Во текот на последните протести пред Јавното обвинителство, Ангелова доби силен удар од колега полицаец и заврши во градската болница, за среќа без поголеми последици по здравјето.

Во разговор за „Фокус“, Ангелова открива кој е колегата кој кукавички ја удрил, како министерката Јанкулоска ги држи во страв вработените во МВР, а зборува и за својата храброст и очекувањата да падне режимот.

Разговараше
Нено БОГДАН

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”