Папата се појави во СДСМ, за арно или за лошо?

by fokus 13:58
13:58

Стратегијата на опозицијата за борба против Фамилијата се струполи на такво дереџе, што најважната вест од минатонеделниот „тематски конгрес“ на СДСМ беше особено ретката атмосферско-космолошка појава на овие простори, позната како Бранкојавление.

А најопасната порака од „тематскиот конгрес“ на СДСМ е што во ова предвечерие на самракот на Фамилијата, кога сите очекуваат Заев и дружината да грмнат од сите топови, навестувајќи решетки за Груевски и бандата и враќање на парите на граѓаните од Белизе, Панама, Дубаи, Сингапур, Краснојарск, СДСМ се однесува како шведските социјалдемократи на почетокот од својата кампања за избор на градоначалник на Малме

- Advertisements -

Пишува
Зоран ДИМИТРОВСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”